Saules elektrostacijas konstrukcijas izvēle var būt atkarīga arī no paša jumta un tā pārklājuma. Pirms saules elektrostacijas uzstādīšanas uz slīpa jumta ir svarīgi apsvērt jumta segumu: vai tas ir skārds, šīferis vai bitumens? Tas noteiks konstrukcijas izvēli.
Saules elektrostacijas uzstādīšana uz slīpa jumta ar skārda jumtu. Parasti uz skārda jumta montāžas konstrukcijas piestiprina pie jumta seguma nerūsējošā tērauda daļas, izmantojot alumīnija sliedes ar īpašiem stiprinājumiem. Pēc tam uz šīm sliedēm tiek uzstādītas skavas - kronšteini - moduļu nostiprināšanai.
Saules elektrostacijas uzstādīšana uz slīpā jumta ar šīfera segumu. Slānekļa jumta gadījumā tiek izmantotas tapas, kas tiek piestiprinātas pie jumta sijām. Lai novērstu mitruma uzkrāšanos rotācijas punktos un jumta bojājumus, spīles pagriež virs šīfera viļņa. Pēc tam pie tapām piestiprina sliedes un skavas.
Saules elektrostacijas uz māla dakstiņu jumtiem. Tas ir problemātisks jumta segums. Uzstādīšana aizņem vairāk laika. Izmanto speciālus āķus, kurus ievieto zem dakstiņiem un piestiprina pie spārēm. Uzstādīšana ir sarežģītāka, jo katrs dakstiņš ir jāpaceļ un jāsagatavo, lai pielāgotu zem tā esošo konstrukciju. Pēc tam tiek novietotas sliedes, un uz tām tiek piestiprināti saules moduļi.
Saules elektrostacijas uzstādīšana uz plakana jumta. Uzstādot spēkstaciju uz plakana jumta, ir svarīgi ņemt vērā jumta platību, jo spēkstacijas tiks uzstādītas tā, lai starp atsevišķām moduļu grupām būtu pietiekams attālums un neradītu ēnu. Uzstādot spēkstaciju uz plakana jumta, izmanto balsta konstrukcijas. Elektrostacijas uzstādīšana uz plakana jumta nebojā jumta segumu, jo konstrukcijās izmanto speciālu gumiju, kas novērš bojājumus.